Nemecko plánuje zrušiť pandemické opatrenia už na budúci mesiac!

NETKY.SK • 3 Február 2022, 09:09 • 2 min
Nemecko plánuje zrušiť pandemické opatrenia už na budúci mesiac!

BERLÍN - V Nemecku pribúdajú výzvy na zrušenie obmedzení proti šíreniu koronavírusu a minister spravodlivosti Marco Buschmann už vyhlásil, že na budúci mesiac zrejme prestanú platiť mnohé pravidlá.

slovakia

left justify in out

„Dúfam, že v marci budú zrušené mnohé ochranné opatrenia," povedal Buschmann v interview pre noviny Rheinische Post, zverejnenom v stredu. Závisí to od toho, či "počty prípadov nákazy budú od polovice februára znovu klesať," spresnil minister. Poznamenal, že nemecký štátny ústav pre kontrolu chorôb, Inštitút Roberta Kocha (RKI), očakáva, že sa to stane. Minister však upozornil, že tento nádejný výhľad sa môže zmeniť, ak sa objaví nový variant koronavírusu.

 

img

 

V Nemecku si určovala obmedzenia počas pandémie jednotlivo každá zo 16 spolkových krajín, hoci centrálna vláda v Berlíne sa pravidelne stretáva s ich premiérmi a koordinuje s nimi politiku týkajúcu sa verejného zdravia.

 

Kancelár Olaf Scholz sa má s lídrami spolkových krajín najbližšie stretnúť 16. februára. Na poslednom zasadnutí 24. januára sa dohodli, že zatiaľ nechajú v platnosti súčasný súbor opatrení. V platnosti stále zostáva množstvo obmedzení, lebo vláda chce zabrzdiť novú vlnu nákazy, zhoršovanú prenosnejším variantom omikron.

 

img

 

Zatvorené sú určité prevádzky, ako napríklad nočné kluby, ale reštaurácie, bary a ostatné zariadenia musia kontrolovať, či sú zákazníci zaočkovaní alebo vyliečení z ochorenia COVID-19 a či majú test na koronavírus, až potom môžu vojsť. Ľudia, ktorí majú posilňujúcu dávku vakcíny proti koronavírusu, majú výnimku – nemusia absolvovať test. Nezaočkovaní jednotlivci nesmú vo všeobecnosti vojsť do reštaurácií, barov ani mnohých obchodov.

 

Možno vás zaujme: Fínsko zruší vo februári protipandemické opatrenia

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies