Vyhosťovanie rumunských Rómov neovplyvní vstup Rumunska do Schengenu

NETKY.SK • 12 Október 2010, 11:42 • 2 min
Vyhosťovanie rumunských Rómov neovplyvní vstup Rumunska do Schengenu

Vyhosťovanie rumunských Rómov neovplyvní vstup Rumunska do Schengenu

slovakia

left justify in out

img

Nemecká kancelárka Angela Merkelová dnes vyhlásila, že vyhostenie stoviek rumunských Rómov z Francúzska nebude mať vplyv na rozhodovanie o vstupe Rumunska do Schengenského priestoru.
      Merkelová uviedla, že rumunské členstvo v Schengenskom priestore bude v novembri posúdené na základe splnenia kritérií, či sú rumunské úrady schopné zaručiť bezpečnosť hraníc EÚ.
      Nemecká kancelárka podotkla, že Rumunsko musí preukázať, že pri vydávaní európskych víz nebude dochádzať ku korupcii.
      Nedávne vyhostenie Rómov, ku ktorému napriek protestom európskych vlád a mimovládnych organizácii pristúpila francúzska vláda, vyvolalo diskusiu o tom, či by členské štáty EÚ mohli blokovať vstup Rumunska do tzv. Schengenu, európskej zóny pre cestovanie bez hraničných kontrol.
      Podľa pozorovateľov by argumentom na zastavenie vstupu balkánskej krajiny do Schengenu mohla byť neschopnosť Bukurešti integrovať Rómov do väčšinovej spoločnosti.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies