Výbuch v chemickej továrni si vyžiadal najmenej päť obetí

NETKY.SK • 12 Máj 2022, 22:05 • 2 min
Výbuch v chemickej továrni si vyžiadal najmenej päť obetí

ĽUBĽANA – Výbuch a následný požiar v chemickej továrni Melamin v slovinskom meste Kočevje pripravil o život najmenej päť ľudí. Oznámil to riaditeľ spoločnosti. Záchranári už prerušili pátranie po nezvestných. TASR informácie prevzala od agentúry STA.

slovakia

left justify in out

„Päť nezvestných osôb pravdepodobne zahynulo, pretože výbuch bol taký silný, že nebola šanca na ich prežitie,“ povedal riaditeľ spoločnosti Melamin Srečko Štefanič. Pri výbuchu sa zranilo celkovo 20 ľudí. Dve zranené osoby, ktoré skončili v nemocnici s vážnymi popáleninami, bojujú o život, oznámilo Univerzitné klinické centrum v Ľubľane.

 

 

Príčina výbuchu a následného požiaru je predmetom vyšetrovania, avšak v tejto chvíli úrady pracujú s verziou, že išlo o ľudskú chybu. Výbuch zrejme spôsobilo zmiešanie rôznych surovín pri prečerpávaní do cisterny, spresnil Štefanič. Vzhľadom na počet obetí a zranených ide o najhorší požiar v priemyselnom zariadení v novodobých dejinách Slovinska. Od roku 1995 bolo v Slovinsku zaznamenaných 17 požiarov v priemyselných prevádzkach, ktoré spôsobili najmä materiálne škody.

 

 

Predmetná továreň, ktorá je jedným z najväčších zamestnávateľov v regióne, patrí podľa slovinskej environmentálnej legislatívy medzi prevádzky s vyšším rizikom pre životné prostredie. Vyrábajú sa tam prevažne ingrediencie pre farby a laky pre drevársky, stavebný a textilný priemysel.

 

Možno vás zaujme: V Čiernom mori horí ďalšia ruská loď, tvrdia Ukrajincitwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies