Výbuch plynu na trhovisku zranil desiatky ľudí. Explóziu neprežilo najmenej 12 ľudí

NETKY.SK • 13 Jún 2021, 11:50 • 2 min
Výbuch plynu na trhovisku zranil desiatky ľudí. Explóziu neprežilo najmenej 12 ľudí

PEKING - Po explózii plynu v centrálnej Číne hlásia 12 mŕtvych a 39 vážne zranených ľudí. Prípad sa stal v nedeľu v meste Š'-jen v provincii Chu-pej.

slovakia

left justify in out

V nemocnici skončilo viac ako 150 zranených, medzi nimi sú najmä strážnici stánkov na tržnici a ľudia, ktorí si prišli ráno kúpiť zeleninu či ovocie. Na mieste stále pracujú záchranári. Príčina výbuchu nie je známa.

 


Prípad sa stal deň po tom, ako v meste Kuej-jang zomrelo v dôsledku úniku toxickej látky v chemickej továrni osem osôb. Traja ľudia utrpeli zranenia.

 


Časté smrteľné nehody súvisia s nedodržiavaním bezpečnostných predpisov, zlou údržbou alebo korupciou. Zodpovedné osoby často čelia vysokým trestom.

 Medzi najhoršie nehody patrí výbuch v chemickom sklade v meste Tiencin z roku 2015. Zomrelo vtedy 173 ľudí, a to najmä hasičov a policajtov. Výbuch mala na svedomí nelegálna stavba a nezabezpečené skladovanie nebezpečných materiálov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies