Vrak potopenej lode Bulgaria vytiahli z riečneho bahna

NETKY.SK • 22 Júl 2011, 07:48 • 2 min
Vrak potopenej lode Bulgaria vytiahli z riečneho bahna

Vrak potopenej lode Bulgaria vytiahli z riečneho bahna

slovakia

left justify in out

img

Ruským potápačom sa poradilo vyzdvihnúť z dna rieky Volga vrak výletnej lode Bulgaria, ktorej potopenie si 10. júla vyžiadalo najmenej 114 životov.
      Náročnú operáciu dlho komplikovala zlá viditeľnosť pod hladinou rieky, ako aj problémy s upevnením zdvižného zariadenia ku trupu lode a so stabilizáciou jeho polohy.
      Vrak ležiaci na boku uviazol v nánose naplavenín v asi 20-metrovej hĺbke, do ktorých sa navyše stále viac zabáral. Najskôr sa podarilo vyzdvihnúť zadnú a potom prednú časť plavidla.
      "Momentálne je už loď úplne vyslobodená z bahna," oznámil dnes hovorca operačného veliteľstva, ktorého citovala agentúra RIA Novosti.
      Pri najhoršej riečnej nehode v Rusku za uplynulé tri desaťročia zahynulo minimálne 114 cestujúcich a členov posádky. Zachrániť sa podarilo 79 osôb. K nešťastiu zrejme prispelo zlé počasie, preťaženie a nevyhovujúci technický stav lode, ktorú vyrobili v roku 1955 v bývalom Československu.
Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies