V Jemene je 11 miliónov detí odkázaných na humanitárnu pomoc

NETKY.SK • 25 Marec 2023, 08:00 • 2 min
V Jemene je 11 miliónov detí odkázaných na humanitárnu pomoc

KOLÍN NAD RÝNOM - Jedenásť miliónov detí je vo vojnou zničenom Jemene odkázaných na humanitárnu pomoc, pričom 2,2 milióna trpí podvýživou, varoval v piatok Detský fond OSN (UNICEF).

slovakia

left justify in out

Podvýživa viac ako 540.000 detí je natoľko vážna, že bez liečby sú v bezprostrednom ohrození života. Občianska vojna v Jemene vypukla v roku 2014, keď Iránom podporovaní šiitski húsíovia obsadili hlavné mesto Saná. V dôsledku vojny už zahynulo približne 377.000 ľudí a milióny ďalších museli opustiť svoje domovy.

 

img

 

OSN označuje situáciu v Jemene za najväčšiu humanitárnu krízu súčasnosti. Podľa UNICEF-u bolo v rokoch 2015 až 2022 v Jemene zabitých alebo vážne zranených viac ako 11.000 detí. V krajine sú navyše časté detské sobáše, detská práca alebo nábor na vojenskú službu. UNICEF uviedol, že tento rok potrebuje približne 484 miliónov dolárov, aby mohol pokračovať v poskytovaní pomoci deťom v Jemene. 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies