Volodymyr Zelenskyj: „Rusko nesťahuje svoje jednotky, nebojíme sa a budeme sa brániť."

NETKY.SK • 17 Február 2022, 10:00 • 2 min
Volodymyr Zelenskyj: „Rusko nesťahuje svoje jednotky, nebojíme sa a budeme sa brániť."

KYJEV - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v stredu večer prihovoril k silovým zložkám v prístavnom meste Mariupol pri príležitosti nového sviatku – Dňa jednoty. Počas prejavu vyhlásil, že jeho krajina sa postaví voči agresorom a bude sa brániť proti akejkoľvek invázii.

slovakia

left justify in out

„Nebojíme sa predpovedí, nebojíme sa nikoho, žiadnych nepriateľov," povedal Zelenskyj a dodal, že Ukrajinci sa budú brániť. „Máme úžasné a silné ozbrojené sily... Máme dobrovoľnícke sily a sily národného odporu po celej Ukrajine," dodal prezident a členov silových zložiek vyzval, aby chránili svoju krajinu.

 

img

 

Najvyšší predstaviteľ Kyjeva vyhlásil, že Rusko podniklo iba rotáciu svojich pozemných síl v blízkosti ukrajinských hraníc, pričom svoje jednotky nesťahuje.

 

„Vidíme miernu rotáciu ruských jednotiek, ale nevidíme ich sťahovanie," povedal Zelenskyj. Aj Spojené štáty a Severoatlantická aliancia (NATO) v stredu uviedli, že Rusko stále ponecháva svoje jednotky pri hraniciach s Ukrajinou napriek tvrdeniam Moskvy, že sa vojaci sťahujú. Rusko plánovanie invázie naďalej popiera.

 

Hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová uviedla, že vojnu sa snažili vyprovokovať západné masmédiá. Za skutočnú hrozbu pre regionálnu bezpečnosť označila hromadenie vojenských síl NATO v blízkosti hraníc Zväzového štátu Ruska a Bieloruska.

 

Prečítajte si: Rusko ukončilo vojenské cvičenie na Krymetwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies