Voči zadržanému podozrivému z dvojnásobnej vraždy sa hromadia dôkazy

NETKY.SK • 24 November 2010, 8:26 • 2 min
Voči zadržanému podozrivému z dvojnásobnej vraždy sa hromadia dôkazy

Voči zadržanému podozrivému z dvojnásobnej vraždy sa hromadia dôkazy

slovakia

left justify in out

O vydanie zatykača na 26-ročného muža, ktorý je dôvodne podozrivý z dvojnásobnej vraždy tínedžerov v Bodenfelde v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko, požiadala včera večer príslušná prokuratúra.
      Voči podozrivému pribúdali v priebehu dňa významné dôkazy, naznačujúce jeho pravdepodobnú zodpovednosť za brutálny zločin. Muž, ktorého zadržali v noci nadnes na železničnej stanici v Bodenfelde, však na margo obvinení zaryto mlčí.
      Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na hovorcu prokuratúry v Göttingene Hansa Huga Heimgärtnera.
      Podľa jeho slov niet pochýb o uvalení väzby na podozrivého, ktorého by ešte dnes mali predviesť pred vyšetrujúceho sudcu v Northeime.
      Hovorca prokuratúry však nechcel špecifikovať, ako sa polícia dostala na stopu podozrivého z okresu Northeim a či si pomohla prípadne podnetom z radov občanov. Rovnako nechcel špecifikovať výsledky súdnej pitvy, ktoré však vylúčili možnosť zločinu sexuálneho charakteru.
      Mŕtve, sčasti odhalené a podľa neoficiálnych informácií brutálne zmasakrované telá 13-ročného Tobiasa a o rok staršej Niny našli v nedeľu v zalesnenej oblasti pri potoku na okraji obce.
      Ďalšie detaily o napredovaní vyšetrovania prípadu, ktorý pobúril občanov regiónu a vyvolal značnú pozornosť nemeckých médií, sľubujú kriminalisti v stredu na avizovanej tlačovej konferencii.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona