Vodič z pražského Smíchova dostal za zabitie študentky sedem rokov

NETKY.SK • 6 Marec 2015, 14:34 • 2 min
Vodič z pražského Smíchova dostal za zabitie študentky sedem rokov

PRAHA - Na sedem rokov odňatia slobody a osemročný zákaz viesť motorové vozidlo dnes Obvodný súd pre Prahu 2 odsúdil 24-ročného Mareka P., ktorý vlani v Prahe na Smíchove na zastávke mestskej hromadnej dopravy (MHD) svojím autom smrteľne zranil 21-ročnú študentku.

slovakia

left justify in out

Prokuratúra preňho žiadala osemročné väzenie. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný.
     

Mladého muža, ktorý podľa svedkov viedol vozidlo pod vplyvom alkoholu, súd odsúdil za zabitie z nedbanlivosti, neposkytnutia pomoci (z miesta činu ušiel a polícii sa prihlásil až po 16 hodinách) a vedenia vozidla pod vplyvom návykových látok, informoval spravodajský server Novinky.cz.
     

Za absurdné označila sudkyňa Iva Fialová vyjadrenie odsúdeného, že poškodená mala podobne ako ostatní na zastávke MHD uskočiť. "Nie je povinnosťou chodca uskakovať alebo sledovať, či sa odniekiaľ nevyrúti niekto opitý v aute," citovali ju Novinky.cz.
     

Sudkyňa nenašla pre odsúdeného, ktorý večer predtým oslavoval narodeniny, žiadnu poľahčujúcu okolnosť. Podľa jej slov neprejavil skutočnú, úprimnú ľútosť.
     

Marek P. vbehol s autom BMW na zastávku MHD pred Švandovým divadlom okolo 04.30 h ráno. Tvrdil, že mu pred zákrutou skočil na sedačku v aute pes a on ho odstrkoval, nevšimol si, že niekoho zrazil. Podľa znaleckého posudku išiel rýchlosťou 56-68 km/h tam, kde mal limit 50 km/h. Až na študentku, ktorá cestovala na brigádu, stiahli všetci ostatní na zastávke pred autom uskutočniť. 
     

"Poškodená mala podľa znalca dostatok času na to, aby uskočila a zabránila dopravnej nehode," uviedla minulý týždeň v záverečnej reči obhajkyňa odsúdeného Milena Arnoštová.
     

Dievčina, ktorej okolostojaci poskytli ihneď prvú pomoc, zraneniam napriek ich snahe podľahla.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies