Voči pracovníkom OSN bolo vznesených 31 obvinení zo sexuálneho zneužívania

NETKY.SK • 4 November 2017, 06:00 • 2 min
Voči pracovníkom OSN bolo vznesených 31 obvinení zo sexuálneho zneužívania

NEW YORK - Organizácia Spojených národov zaznamenala v období od začiatku júla do konca septembra tohto roka spolu 31 obvinení zo sexuálneho zneužitia a obťažovania, vznesených voči jej zamestnancom. S odvolaním sa na piatkové vyhlásenie hovorcu generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa o tom informovala agentúra DPA.

slovakia

left justify in out

Obvinenia sa týkajú zamestnancov pôsobiacich v celom systéme OSN. Dvanásť obvinení bolo vznesených voči príslušníkom mierových misií a 19 voči pracovníkom agentúr, fondov a programov OSN vrátane detského fondu OSN (UNICEF) a úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR).

 

Guterres sa zaviazal vykoreniť sexuálne obťažovanie spod vlajky OSN po tom, ako sa vlani odhalilo rozsiahle zneužívanie mladistvých príslušníkmi mierovej misie v Stredoafrickej republike.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies