Vo Švédsku a Fínsku je práve výdatná zima

NETKY.SK • 13 Január 2021, 15:32 • 2 min
Vo Švédsku a Fínsku je práve výdatná zima

V severnom Švédsku a južnom Fínsku, po výdatnom snežení, došlo k výpadku elektrického prúdu v tisíckach domácností. Vo Švédsku počas posledných 24 hodín napadlo 60 centimetrov snehu.

slovakia

left justify in out

V severnom Švédsku a južnom Fínskupo výdatnom snežení, došlo k výpadku elektrického prúdu v tisíckach domácností. Podľa meteorológov môžu očakávať veľmi nízke teploty.

 

img


Fínska rozhlasová stanica YLE informovala, že v juhozápadnej časti "krajiny tisícich jazier" sa bez prúdu ocitlo asi štyritisíc domácností. V susednom Švédsku bolo podľa dodávateľa elektriny Eon postihnutých zhruba tritisíc domácností. Výpadky zrejme budú trvať dlhšie, pretože vysielanie údržbárov do terénu je príliš riskantné.

Vo Švédsku počas posledných 24 hodín napadlo  60 centimetrov snehu

 

imgSneženie postupne nahradí extrémne chladné počasie a to cez mínus 25 stupňov Celzia na juhu a mínus 40 stupňov Celzia v arktickom regióne.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies