Vnútroštátne vlaky budú premávať podľa cestovného poriadku platného pre sobotu

NETKY.SK • 14 Marec 2020, 09:05 • 2 min
Vnútroštátne vlaky budú premávať podľa cestovného poriadku platného pre sobotu

BRATISLAVA - Vnútroštátne vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) budú od soboty premávať každý deň až do odvolania podľa grafikonu, ktorý inak platí počas soboty.

slovakia

left justify in out

Robia tak v súvislosti s opatreniami na zabránenie šírenia nového koronavírusu. Obmedzené budú počas víkendu aj nákupné centrá, otvorené budú len potraviny, lekárne a drogérie.

 

Opatrenia železníc

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od piatka (13. 3.) od 7.00 h zastavili medzinárodnú osobnú dopravu. Žiadne vlaky nebudú vypravené do zahraničia a žiadne ani nebudú vpúšťané na územie SR.

 

img

 

Vlakový a autobusový dopravca RegioJet na základe nariadenia vlády ČR a tiež opatrení vlády SR prerušil predaj a prevádzku svojich medzinárodných vlakových a autobusových spojov, a to zatiaľ do 5. apríla. Cestujúcim, ktorí majú rezervácie na spoje s odchodmi v termíne do 5. apríla, budú automaticky vrátené peniaze za lístky bez stornovacieho poplatku.

 

img

 

Obmedzenia autobusovej dopravy

K obmedzeniu prímestskej autobusovej dopravy pristúpili aj krajské samosprávy.

 

Prevádzku medzinárodných spojov pozastavil aj autobusový dopravca Slovak Lines do Viedne, Budapešti a Hainburgu. Rovnako predčasne ukončil jednodňové lyžiarske zájazdy na rakúsky Stuhleck.

 

Obmedzenie medzinárodnej vlakovej a autobusovej dopravy je súčasťou nariadení, ktoré prijal ústredný krízový štáb z dôvodu výskytu nového koronavírusu.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies