Vlaky budú jazdiť od nedele po novom!

NETKY.SK • 10 Jún 2022, 08:12 • 2 min
Vlaky budú jazdiť od nedele po novom!

BRATISLAVA - V nedeľu 12. júna vstúpi do platnosti pravidelná zmena cestovného poriadku vlakov osobnej dopravy. Informovala o tom Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

slovakia

left justify in out

Rekonštrukcia žilinského uzla prinesie zmenu vedenia priamych vlakov R34x. Z dôvodu zefektívnenia železničnej dopravy zase dôjde k víkendovému, resp. sezónnemu obmedzeniu ôsmich regionálnych rýchlikov. Od 1. júla 2022 tiež zavedú samoobslužný výpravný systém na linkách Humenné – Medzilaborce mesto, Prešov – Bardejov, Humenné – Stakčín, Košice – Moldava nad Bodvou mesto.

 

 

Z dôvodu pokračujúcej rekonštrukcie uzla Žilina a s tým súvisiacimi kapacitnými obmedzeniami dochádza k zmene vedenia priamych vlakov Zvolen/Banská Bystrica – Ostrava-Svinov. Priame vlaky R 34x v úseku Zvolen/Banská Bystrica – Vrútky zrušia a nahradia ich vlakmi R 9xx. V úseku Vrútky – Žilina budú zrušené, okrem vlakov R 342 a R 345. Cestujúci môžu využiť vlaky R 6xx.

 

Prečítajte si tiež: Ak zrušíme vlaky, ľudia sa nedostanú do práce a do školy, varuje KDH

 

Z dôvodu zefektívnenia železničnej dopravy a objednávky Ministerstva dopravy a výstavby SR dochádza k časovým obmedzeniam ôsmich regionálnych rýchlikov. Viaceré z nich budú chodiť iba v pracovných dňoch.

 

Z dôvodu zjednotenia radenia vlakov R 6xx dôjde od 12. júna k radeniu dvoch vozňov 1. triedy vo všetkých týchto vlakoch, okrem 614/615. Vozne 1. triedy budú naďalej povinne miestenkové. Vlaky RR 910 – 923 linky Zvolen os. st. – Košice a vlaky R 940 – 957 linky Zvolen os. st. – Vrútky budú radené len z vozňov 2. triedy.

 

img

 

Samoobslužný výpravný systém (SVS) v Prešovskom kraji zavádza ZSSK na tratiach, na ktorých je vo väčšine vlakov nízka frekvencia cestujúcich, resp. vysoké percento cestujúcich s nárokom na bezplatnú prepravu. Cestujúci okrem nákupu cestovných dokladov v miestach, kde je „okienko“, majú k dispozícii SMS lístky, e-shop ZSSK i mobilnú aplikáciu Ideme vlakom. V krajnom prípade si lístok môžu zakúpiť aj priamo u rušňovodiča pred nástupom do vlaku na zastávke, cez okienko vlaku.

 

Možno vás zaujme: Železničnej spoločnosti chýbajú milióny eur! Hrozí veľké rušenie vlakových spojov

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies