Vláda prerušila rokovanie, školstvom sa bude zaoberať po 16.00 h

NETKY.SK • 6 December 2012, 12:55 • 2 min
Vláda prerušila rokovanie, školstvom sa bude zaoberať po 16.00 h

Vláda prerušila rokovanie, školstvom sa bude zaoberať po 16. 00 h - Politika Vláda dnes prerušila svoje mimoriadne rokovanie, keďže viacerí ministri museli odísť na Hodinu otázok do parlamentu.

slovakia

left justify in out

img

Vláda dnes prerušila svoje mimoriadne rokovanie, keďže viacerí ministri museli odísť na Hodinu otázok do parlamentu. Členovia kabinetu sa znovu zídu po 16.00 h, aby sa zaoberali situáciou v školstve. Uviedol to šéf tlačového oddelenia Úradu vlády SR Erik Tomáš.

Dnes vláda schválila nariadenie, podľa ktorého budú musieť zriaďovatelia škôl od nového roka dať na platy školských zamestnancov celú sumu mzdového normatívu. Doteraz museli dávať na tento účel 90 percent. Toto opatrenie má podľa prepočtov ministerstva financií školským zamestnancom priniesť zvýšenie hrubých platov o asi 2,2 percenta.

Školskí odborári v stredu (5.12.) rozhodli, že neprijímajú vládnu ponuku na zvýšenie platov školských zamestnancov. Kabinet rozhodnutie zobral na vedomie, no stále sa k nemu nevyjadril. Očakáva sa, že tak urobí dnes popoludní. 

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies