Vláda dnes bude rokovať o odvolávaní Kyselicu či o podmienkach pri nástupe žiakov do škôl

NETKY.SK • 12 August 2020, 08:56 • 2 min
Vláda dnes bude rokovať o odvolávaní Kyselicu či o podmienkach pri nástupe žiakov do škôl

BRATISLAVA - Vláda dnes bude rokovať aj o odvolaní Lukáša Kyselicu (OĽaNO) z funkcie štátneho tajomníka ministerstva vnútra.

slovakia

left justify in out

Zaoberať by sa mala tiež návrhom, aby žiaci pred nástupom do škôl odovzdali čestné prehlásenie o tom, že nie sú infekční a neboli v zahraničí. Ide o návrh pandemickej komisie, ktorá zasadala v utorok 11. augusta.

 

Návrh na odvolanie štátneho tajomníka

Jej predseda, minister zdravotníctva SR, Marek Krajčí (OĽaNO) po stretnutí povedal, že návrh predloží na vláde.

Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) podal návrh na odvolanie štátneho tajomníka ministerstva vnútra po rozhodnutí samotného Kyselicu v reakcii na kauzu jeho údajného pôsobenia vo Vojenskom spravodajstve počas predvolebnej kampane pred tohtoročnými voľbami do parlamentu.

 

MÁM POCIT, ŽE SME NIEKOMU STÚPILI NA OTLAK Pán Kaliňák hovorí o chybnom kroku ktorý sme urobili, keď sme prepustili...

Uverejnil používateľ Roman Mikulec - minister vnútra SR Sobota 8. augusta 2020

 

Kyselica v minulosti pôsobil ako policajný vyšetrovateľ. Zaoberal sa napríklad kauzou Gorila alebo prípadom prípravy vraždy podnikateľky Sylvie Volzovej.

 

Spresnenie postupov
Ministri by sa mali dnes zaoberať aj spresnením Postupov pre zastupovanie Slovenskej republiky pred súdmi Európskej únie (EÚ) z dielne Ministerstva spravodlivosti SR. V postupoch sa písalo, že trovy priznané Slovensku pred súdmi EÚ sa nevymáhajú.

 

Rezort spravodlivosti to spresnil do podoby, že Slovensko nebude vymáhať trovy, iba ak ide o iný členský štát, inštitúciu, úrad, orgán či agentúru EÚ. Avšak stále sa to nebude vzťahovať na súkromné subjekty.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies