Vietnam odobral licenciu advokátovi, ktorý zastupoval protivládnu blogerku

NETKY.SK • 27 November 2017, 08:55 • 2 min
Vietnam odobral licenciu advokátovi, ktorý zastupoval protivládnu blogerku

HANOJ - Známy vietnamský právnik špecializujúci sa na prípady súvisiace s ochranou ľudských práv v pondelok informoval, že mu úrady odobrali jeho advokátsku licenciu.

slovakia

left justify in out

Došlo k tomu len niekoľko dní pred začatím odvolacieho konania v kauze známej blogerky.

 

Právnik Vo An Don uviedol, že rozhodnutie schválené v nedeľu advokátskou komorou provincie Phu Yen je politicky motivované. "Podieľal som sa na obhajovaní údajne citlivých politických prípadov, kde som hovoril pravdu a bránil umlčiavaných ľudí, keď ich záujmy boli porušené," povedal Vo An Don.

 

V zdôvodnení tohto rozhodnutia sa podľa Dona uvádza, že sa v rozhovore pre zahraničné médiá údajne nekorektne vyjadroval k výkonu právnického povolania vo Vietname. Don poskytol rozhovory viacerým médiám - vrátane spravodajskej stanice BBC a Rádia Slobodná Ázia, v ktorých sa vyjadroval k téme ľudských práv.

 

K zrušeniu advokátskej licencie došlo len štyri dni pred tým, ako mal Don zastupovať v odvolacom konaní svoju klientku, blogerku Nguyen Ngoc Nhu Quynh.

 

Quynh, známa aj ako Mother Mushroom, bola v júni tohto roku odsúdená na 10 rokov väzenia za údajnú propagandu proti Vietnamu. Zatkli ju vlani po kritike reakcie vlády na rozsiahly únik chemických látok, ktorý zničil rybolov pri časti pobrežia Vietnamu.

 

Don sa domnieva, že načasovanie kauzy s odobratím jeho advokátskej licencie má za cieľ dosiahnuť, aby sa na procese s Quynh nemohol zúčastniť.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies