VIDEO: Železničné nešťastie na juhu Pakistanu si vyžiadalo najmenej 51 obetí

NETKY.SK • 8 Jún 2021, 10:15 • 2 min
VIDEO: Železničné nešťastie na juhu Pakistanu si vyžiadalo najmenej 51 obetí

GHOTKI - Počet obetí pondelňajšej zrážky dvoch rýchlikov v južnom Pakistane stúpol na najmenej 51. Mŕtvych však môže byť ešte viac, keďže záchranári stále neprehľadali všetky zničené vozne.

slovakia

left justify in out

Pri nehode utrpelo zranenia viac ako sto osôb. Kriticky zranených previezli do nemocnice v neďalekom meste. Podľa predstaviteľov železníc bolo vo vlakoch zhruba 1100 pasažierov.

 Nehoda sa stala okolo 3:30 v provincii Sindh, keď sa vlak Millat Express vykoľajil a o niekoľko minút neskôr do neho narazil Sir Sajjid Express. Príčina vykoľajenia a následnej zrážky zatiaľ nie je známa. Inžinieri a odborníci sa snažia určiť, čo spôsobilo haváriu, pričom preskúmajú všetky aspekty vrátane možnej sabotáže.

Na záchranných prácach sa podieľa aj armáda, ktorá vyslala svojich lekárov a inžinierov. Pasažierom pomáhali aj miestni dedinčania. Úrady na miesto povolali aj ťažkú techniku, aby pomohla otvoriť vozne a umožniť záchranárom nájsť ďalších ľudí.

Vodič druhého spomenutého rýchlika Aidžáz Ahmed televízii Geo News povedal, že keď videl vykoľajený vlak, urobil všetko pre to, aby sa vyhol havárii, brzdenie však nepomohlo.

Predseda Pakistanských železníc Habibur Rahmán Gilání pre Geo News povedal, že časť trate, kde sa stala nehoda, bola stará a bolo potrebné ju nahradiť. Železničné nehody sú v Pakistane bežné, keďže renováciám tratí a zle spravovaného signálneho systému dosiaľ vlády venovali málo pozornosti.

 

Najmenej 75 ľudí zahynulo, keď v októbri 2019 pri ceste z Karáčí do Rávalpindí horel vlak.

V roku 2016 sa v Karáčí zrazili dva vlaky, ktoré prevážali stovky cestujúcich, zahynulo 21 ľudí.

 

Predseda vlády Imran Khan vyjadril smútok a zármutok nad hroznou nehodou vlaku. V pondelok na sociálnej sieti požiadal premiér Khan ministra železníc, aby sa dostal na miesto a zabezpečil lekársku pomoc zraneným a podporu rodín zosnulých. Boli taktiež zriadené dve informačné centrá pre informácie o nehode, uviedol hovorca Pakistanských železníc. Jedno bolo zriadené na stanici Cantt v Karáčí a jeden v Hyderabáde.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies