VIDEO: Smer-SD a koalícia dospeli k zhode! Má to však háčik

NETKY.SK • 2 Máj 2022, 15:51 • 2 min
VIDEO: Smer-SD a koalícia dospeli k zhode! Má to však háčik

BRATISLAVA - Koaliční poslanci vyzývajú Smer-SD, aby prestal v parlamente robiť obštrukcie a umožnil rokovanie aj o iných témach, ako je žiadosť o súhlas s vydaním Roberta Fica do väzby. Hovoria napríklad o návrhoch na pomoc ľuďom. Smer-SD súhlasí, že treba rokovať o opatreniach na zmiernenie dopadov zdražovania. Plánuje podať návrh na prerušenie diskusie o Ficovi.

slovakia

left justify in out

„Smer a Hlas by mali prestať s obštrukciami. Robia obštrukcie a divadlo len preto, aby naťahovali rozpravu. Dokonca vystupujú aj takí poslanci, čo v živote neprehovorili. Je to až komické. Vyzývam ich, aby s tým prestali a dali voľný priechod spravodlivosti,“ napísal na sociálnej sieti podpredseda poslaneckého klubu SaS Roman Foltin.

 

 

Poslanec Juraj Šeliga zo Za ľudí poukazuje, že treba schváliť pomoc ľuďom. „Čaká nás schválenie skoršieho vyplatenia 13. dôchodkov, čaká nás rokovanie o sociálnej pomoci a mnohé podstatnejšie témy, o ktorých nemôžeme rokovať, pretože vy a vaši kolegovia dookola opakujete to isté a naťahujete rozpravu,“ odkázal opozícii Šeliga. Žiada opozičných poslancov prihlásených do rozpravy o Ficovi, aby sa z diskusie odhlásili a nepredlžovali rokovanie.

 

Prečítajte si tiež: AKTUALIZÁCIA: Marek Para ide do väzby!

 

 

„Smer-SD súhlasí s návrhom vládnej koalície okamžite rokovať o opatreniach kompenzujúcich obrovské zdražovanie,“ napísala na sociálnej sieti opozičná strana. Pripomína, že téme sa chcel venovať na mimoriadnej schôdzi, ktorú inicioval niekoľkokrát, no vládna koalícia diskusiu neumožnila.

 

V reakcii na vyjadrenia koalície Smer-SD avizuje procedurálny návrh, ktorým by prerušili rokovanie o Ficovi a plénum by mohlo diskutovať o pomoci ľuďom. „Na rokovaní NR SR predložíme procedurálny návrh, aby sa okamžite prerušilo rokovanie o návrhu na väzobné stíhanie predsedu strany Smer-SD a ihneď sme pristúpili k rokovaniu o návrhoch zmierňujúcich dopady obrovského zdražovania,“ doplnil Smer-SD.

 

 

Národná rada začala rokovať o žiadosti prokuratúry o súhlas NR SR s vydaním Fica do väzby vo štvrtok 28. apríla. Stále ju neukončili a vrátiť sa k nej majú v utorok. Do diskusie je stále prihlásených 25 rečníkov písomne. Následne sa môžu poslanci do debaty prihlásiť aj ústne.

 

Možno vás zaujme: Šeliga: Podpora ministrovi vnútra klesá, OĽaNO by na to malo reflektovaťtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies