VIDEO: Šanca pre talentované deti! Vracia sa Čekyho hudobný labák

NETKY.SK • 8 Apríl 2022, 06:00 • 2 min
VIDEO: Šanca pre talentované deti! Vracia sa Čekyho hudobný labák

BRATISLAVA - Nové premiérové časti Čekyho hudobného labáku odvysiela RTVS každú sobotu od 9. apríla vždy o 9:00 vo vysielaní detského pásma Karavan na Jednotke.

slovakia

left justify in out

Relácia Čekyho hudobný labák približuje rôzne hudobné žánre v spolupráci s deťmi a významnými slovenskými hudobníkmi. Šikovné malé slovenské talenty v spolupráci so známymi hudobnými odborníkmi vytvoria počas každej časti nové autorské piesne na autorské originálne texty.

 

 

Výsledkom relácie je pieseň, takmer vždy na originálnu hudbu a text v rôznych žánroch. Deti sa podieľajú nielen na tvorbe, ale aj na interpretácii skladby. V prvej sérii, ktorú RTVS začala vysielať v septembri 2021, Čekyho hudobný labák priniesol 14 častí s novými pesničkami a 2 strihové časti.

 

„Marián Čekovský je naozaj nekonečná studnica nápadov. Baví, inšpiruje a motivuje nielen deti, ale aj nás v kreatívnom a realizačnom štábe. Mám veľkú radosť, že deti spoločne učíme nielen tvoriť, ale aj byť tolerantnými, neodsudzovať nepoznané v hudbe, aj v živote,“ uviedla kreatívna producentka Ingrid Dezijn.

 

Prečítaje si tiež: Do kín vstupuje film o živote operného speváka Petra Dvorského

 

V nových častiach sa predstavia interpreti ako Henry Tóth, Pavol Hammel, Polemic, Martin Madej, Veronika Husovská, Adrian Harvan, Marco Pillo či Štefan Chrappa alias Pišta Vandal, ale aj textári Kamil Peteraj, Marián Andričík, Jozef Husovský, Eva Luka, Peter „Petko“ Opet a ďalší.

 

img

 

Reláciu vyrába Štúdio RTVS Košice a hudobné experimenty sa odohrávajú v Mariánovom štúdiu, ktoré vyrástlo v priestoroch niekdajšej „Zlatej brány“.

 

„Vždy som sníval o hudobnej škole, kde by sa hudba vyučovala podobne ako v našich labákoch, a to formou experimentov. Baví to nielen deti, ale aj našich dospelých hudobníkov. Všetci naši hostia sú dôkazom, že hudba ich baví celý život. A o to nám ide aj vo vzťahu k deťom,“ povedal hudobník a moderátor relácie Marián Čekovský.

 

„Pre mňa ako pre riaditeľa košického štúdia je dôležitý nielen fakt, že cyklus výrazne prispel k posilneniu pozície Štúdia RTVS Košice ako tradičnej bašty kvalitnej tvorby pre deti a že pripútal k obrazovkám nielen detských divákov, ale aj ich rodičov, ale i skutočnosť, že nadviazal na celý rad povestných detských relácií od Zlatej brány až po Zázračný ateliér,“ dodal riaditeľ Štúdia RTVS Košice Jozef Puchala.

 

img

 

Svoj talent môžu v televíznej relácii ukázať aj šikovné deti do 14 rokov. Ak hrajú na nejaký hudobný nástroj alebo spievajú, môžu sa prihlásiť formou krátkej videoukážky cez e-mailovú adresu cekyholabak@rtvs.sk a stať sa súčasťou nakrúcania relácie v Košiciach.

 

Možno vás zaujme: Beckhamovci ženia syna. Luxusná svadba za milióny eur!

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies