VIDEO Rusi nenechávajú nič na náhodu, na Kryme rozmiestnia protiraketový systém včasného varovania

NETKY.SK • 30 November 2017, 12:58 • 2 min
VIDEO Rusi nenechávajú nič na náhodu, na Kryme rozmiestnia protiraketový systém včasného varovania

MOSKVA - Na Krymskom polostrove anektovanom Ruskom bude v "najbližších rokoch" nasadený ruský radarový systém včasného varovania novej generácie Voronež-SM.

slovakia

left justify in out

Pre agentúru TASS to vo štvrtok povedal šéfkonštruktér hi-tech firmy RTI a samotného systému Sergej Bojev. Na otázku, či to bude v roku 2018 alebo 2019, Bojev odpovedal: "Možno v roku 2020".

 

Protiraketový systém včasného varovania je navrhnutý tak, aby získaval a poskytoval údaje o štarte rakiet a ich trajektóriách štátnym a vojenským riadiacim pracoviskám. Tie potom môžu varovať pred raketovým útokom.

 

V súčasnosti sú štyri nové radarové systémy Voronež-SM v plnom nasadení v Leningradskej, Kaliningradskej a Irkutskej oblasti a na území Krasnodarského kraja. Ďalšie tri radary sú v experimentálnej prevádzke v Krasnojarskom a Altajskom kraji a v Orenburskej oblasti. Zavŕšenie tejto experimentálnej prevádzky sa očakáva do konca tohto roka.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies