VIDEO: Rozsiahly požiar v Mladej Boleslavi spôsobil obrovské škody

NETKY.SK • 30 Január 2022, 17:02 • 2 min
VIDEO: Rozsiahly požiar v Mladej Boleslavi spôsobil obrovské škody

MLADÁ BOLESLAV - Takmer po šiestich hodinách sa českým hasičom v nedeľu podarilo dostať pod kontrolu rozsiahly požiar dvoch hál v meste Mladá Boleslav. Haly vzplanuli v dôsledku plameňov, ktoré v sobotu večer zachvátili palety zložené v ich blízkosti.

slovakia

left justify in out

Škody spôsobené požiarom podľa odhadov presiahnu jednu miliardu českých korún. Pri jeho hasení museli hasiči čeliť nedostatku vody a vyhlásili najvyšší stupeň poplachu. Na mieste ich zasahovalo približne 100. Ohnisko požiaru sa podarilo lokalizovať zhruba o druhej hodine nadránom. O dve hodiny neskôr sa niektoré hasičské jednotky mohli vrátiť na základne. Pri požiari podľa posledných informácií neutrpel zranenia nik, potvrdil hovorca stredočeských hasičov Jan Sýkora.

 

img

 

Pokiaľ by sa potvrdil odhadovaný rozsah škôd, išlo by o jeden z najničivejších požiarov v Česku, píšu Novinky.cz. Horelo zhruba 100 metrov od vlakovej stanice v Mladej Boleslavi, podľa informácií zdrojov z Českých dráh (ČD) však požiar nespôsobil žiadne obmedzenia vlakovej dopravy na neďalekej trati.

 

 

V nedeľu v ranných hodinách pokračovali v odstraňovaní zrútených konštrukcií pomocou špeciálnej techniky, spresnili Novinky.cz. Presná príčina požiaru doposiaľ nebola bezprostredne známa.

 

Prečítajte si: Britániou sa prehnala veterná smršť Malik. Vyžiadala si dve obete

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies