VIDEO Polícia má nového pomocníka: Špeciálne monitorovacie zariadenie

NETKY.SK • 4 December 2017, 16:01 • 2 min
VIDEO Polícia má nového pomocníka: Špeciálne monitorovacie zariadenie

Prinášame vám po prvýkrát video z ulíc Bratislavy, na ktorom je špeciálne monitorovacie zariadenie.

slovakia

left justify in out

Toto zariadenie je umiestňované s cieľom zisťovania hustoty premávky. Zisťovanie hustoty premávky je v úzkej spojitosti aj s ďalšími parametrami, ktoré toto zariadenie zaznamenáva.

 

Vyhodnocovať budeme zaznamenané údaje komplexne, okrem iného aj kvalitu záznamu, technické parametre, porušovanie dopravných predpisov, obchádzkové trasy a alternatívne riešenia pri zhustenej premávke a podobne, tak aby bolo možné v praxi využiť čo najviac informácií na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

 

V testovacej prevádzke je jedno zariadenie v rámci Bratislavského kraja, ktoré je postupne premiestňované podľa analýzy nehodových miest a úsekov. Vodiči si ho budú môcť všimnúť ešte približne týždeň.

 

Má informatívny charakter a nie represívny, čo však neznamená, že si vodiči nemajú dávať pozor na dodržiavanie dopravných predpisov. Veď kto predpisy neporušuje, pokutu nedostane môže mu byť jedno, či a kde je radar nainštalovaný.

 

Testovanie zariadenia prebieha zatiaľ len v Bratislavskom kraji, nevylučujeme však rozšírenie aj do ďalších krajov. O ďalších krokoch je predčasné hovoriť, nakoľko ešte testovacia prevádzka neskončila.

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jozef Botos
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies