VIDEO Po náraze lietadla do rodinného domu v Kalifornii zahynulo päť ľudí

NETKY.SK • 04.02 • Čítanie 2 min

YORBA LINDA - Päť mŕtvych si vyžiadala v nedeľu havária malého lietadla, ktoré narazilo do rodinného domu v americkom štáte Kalifornia.

slovakia

left justify in out

Obeťami nešťastia sú pilot lietadla a štyria obyvatelia domu - dvaja muži a dve ženy - v meste Yorba Linda, ktoré sa nachádza približne 56 kilometrov juhovýchodne od Los Angeles. Dve ďalšie osoby boli prevezené do nemocnice so stredne ťažkými zraneniami.

 

 

Hovorca Národného úradu pre bezpečnosť dopravy (NTSB) uviedol, že dvojmotorová Cessna 414A havarovala hneď po štarte z neďalekého Fullertonovho letiska. Dom, do ktorého narazila, začal okamžite horieť.

 

Na záberoch a videách z miesta nešťastia vidieť časti lietadla roztrúsené na zemi a na strechách okolitých domov. Trosky dopadli aj do areálu základnej školy, ktorá bude počas vyšetrovania zatvorená.

 

 

Mesto Yorba Linda je známe najmä ako rodisko bývalého amerického prezidenta Richarda Nixona.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona