Viceprezident západoafrického štátu Sierra Leone sa dobrovoľne umiestnil do karantény

NETKY.SK • 1 Marec 2015, 09:35 • 2 min
Viceprezident západoafrického štátu Sierra Leone sa dobrovoľne umiestnil do karantény

FREETOWN - Viceprezident západoafrického štátu Sierra Leone sa dobrovoľne umiestnil do karantény po tom, ako jeden z jeho osobných strážcov podľahol ebole.

slovakia

left justify in out

Samuel Sam-Sumana v sobotu uviedol, že sa bude z preventívnych dôvodov 21 dní izolovať od kontaktu s inými ľuďmi. Viceprezident sa rozhodol pre karanténu, aby "išiel príkladom" po minulotýždňovom úmrtí svojho ochrankára. Pre agentúru Reuters uviedol, že sa cíti "veľmi dobre" a nemá žiadne príznaky tohto smrteľného ochorenia, nechce však nič "riskovať".
      

Pod dohľadom budú počas 21-dňovej inkubačnej doby krvácavej horúčky aj ďalší viceprezidentovi zamestnanci.
      

Samuel Sam-Sumana je prvým vysokopostaveným vládnym činiteľom v Sierre Leone, ktorý sa dobrovoľne podvolil karanténe.
      

Koncom vlaňajška sa v Sierre Leone znížil počet nových prípadov eboly. Nedávno však Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) potvrdila, že počet potvrdených prípadov je opäť na vzostupe.
      

Od prvého objavenia sa ochorenia vlani v decembri sa vírusom eboly infikovalo viac ako 23.500 ľudí, vyše 9500 z nich na následky ochorenia skonalo, najmä v Guinei, Sierre Leone a Libérii.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies