V súvislosti s nepriaznivým počasím zasahovali hasiči vo viacerých častiach Slovenska

NETKY.SK • 2 Júl 2019, 07:37 • 2 min
V súvislosti s nepriaznivým počasím zasahovali hasiči vo viacerých častiach Slovenska

BRATISLAVA - Z noci na utorok zasahovali hasiči vo viacerých slovenských krajoch. najviac výjazdov bolo pritom zaznamenaných v Žilinskom a Trenčianskom kraji, kde pomáhali dokopy pri 30 udalostiach. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

slovakia

left justify in out

V Trnavskom kraji zasahovali pri desiatich prípadoch, v Bratislavskom kraji boli vyslaní k piatim technickým udalostiam. Išlo najmä o odstraňovanie popadaných stromov zo striech a z cestných komunikácií.

 

img

 

"Zasahovalo takmer 230 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 80 kusmi hasičskej techniky," spresnila Farkasová.

 

Slovensko čaká počs dnešného dňa dážď prevažne na východnom a strednom Slovensku. Výstraha pred búrkami platí pre niektoré okresy Banskobystrického, Prešovského, Košického a Žilinského kraja od 12.00 do 19.00 h.

 

"S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 – 85 kilometrov za hodinu," tvrdia meteorológovia.

 

img

 

Od stredy sa však už prehánky na našom území neočakávajú. Teplota sa bude po zvyšok týždňa pohybovať od 26 do 28°C. 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies