Viaceré mestá upúšťajú od veľkých silvestrovských osláv

NETKY.SK • 30 December 2017, 15:45 • 2 min
Viaceré mestá upúšťajú od veľkých silvestrovských osláv

POPRAD – Viaceré mestá na Spiši už upúšťajú od bujarých silvestrovských osláv na námestiach. Príkladom je Spišská Nová Ves, ktorá už tretí rok namiesto nich pripravuje novoročné stretnutie občanov mesta v prvý deň nového roka.

slovakia

left justify in out

„Po skúsenostiach z minulých rokov, keď na silvestrovské oslavy na námestí prichádzalo čoraz menej ľudí, sme sa rozhodli odštartovať novú tradíciu, a to oslavy Nového roka pred radnicou,“ vysvetlil primátor mesta Ján Volný. V rámci nich ponúkne mesto od 17:00 kultúrny program, svetelnú šou i občerstvenie. „Pripravujeme aj ohňostroj, ale chceme, aby si ho vychutnali najviac rodiny s deťmi, čo počas silvestrovskej noci nie je možné,“ doplnila prednostka mestského úradu Jela Bednárová.

Primátor Spišskej Novej Vsi pripomenul, že nadchádzajúci rok bude pre samosprávu o niečo významnejší. „Od 1. januára vstúpime do roka, keď si mesto pripomenie okrem iných výročí ako je 100 rokov od vzniku Československa či 25. výročie vzniku Slovenskej republiky, aj 750. výročie prvej písomnej zmienky o našom meste, bude to teda veľké jubileum,“ informoval.

Už niekoľko rokov neorganizuje Silvestrovské oslavy na námestí ani mesto Poprad. Rovnako tomu bude aj tento rok. Ohňostroj si môžu Popradčania každoročne vychutnať počas vítania Mikuláša i Vianoc, ktoré býva spojené s rozsvietením vianočnej výzdoby.

Silvester v Levoči bude aj tento rok patriť zväčša deťom, jeho program odštartuje 31. decembra o 17:00 v severnom parku. „Pripravili sme pre nich Šmolkovskú silvestrovskú párty. Jej súčasťou bude šou Šmolkománia, v ktorej vystúpi viac ako 15 účinkujúcich. Počas nej si deti vypočujú známe šmolkovské hity spojené s hovoreným slovom,“ informoval Kamil Tomčofčík z oddelenia cestovného ruchu a rozvoja mesta v Levoči. Vystúpia tiež deti z tanečnej skupiny Unostar Dance Studio, pripravený je aj program Tom a Elo spievajú detské hity. Program vyvrcholí detským ohňostrojom, pre dospelých bude pripravený primátorský punč.

Lúčiť so starým rokom sa však bude určite Kežmarok. Aj na tento Silvester pripravilo zábavný program, odštartuje na Hlavnom námestí o 23:00. Počas neho ponúkne Robo Šimko & Massriot Rockovú šou pre všetkých. Súčasťou vítania nového roka bude aj polnočný ohňostroj a zábava do asi 2:00, ktorú rozprúdi DJ.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies