Vesmírna loď Dragon sa vrátila z misie na ISS, dopadla do Tichého oceánu

NETKY.SK • 11 Február 2015, 10:29 • 2 min
Vesmírna loď Dragon sa vrátila z misie na ISS, dopadla do Tichého oceánu

MYS CANAVERAL - Nákladná kozmická loď Dragon, patriaca súkromnej americkej spoločnosti SpaceX, sa v noci dnes úspešne vrátila zo zásobovacej misie na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS).

slovakia

left justify in out

Dragon sa od orbitálnej základne odpojil v utorok o 20.10 h SELČ a návrat na Zem mu trval približne päť a pol hodiny. Pomocou sústavy padákov dopadol do vôd Tichého oceánu, približne 418 kilometrov juhozápadne od kalifornského mesta Long Beach, oznámila agentúra AP. 

 

Dragon priviezol na Zem dva nefunkčné komponenty zo skafandrov astronautov, ktoré budú analyzovať experti z americkej vesmírnej agentúry NASA. V bezposádkovej kozmickej lodi sa nachádza aj vyše 1800 kilogramov nákladu, vrátane vzoriek z vedeckých výskumov a zariadení.

 

Dragon dorazil k ISS 12. januára s oneskoreným 2300-kilogramovým nákladom potravín a vianočných darčekov pre aktuálnu šesťčlennú posádku základne. Pôvodne mal priletieť už pred Vianocami, jeho štart však opakovane odkladali pre problémy s nosnou raketou.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies