Verdikt v daňovej kauze Zoltána Andruskóa by mohol padnúť koncom septembra

NETKY.SK • 26 Máj 2021, 10:42 • 2 min
Verdikt v daňovej kauze Zoltána Andruskóa by mohol padnúť koncom septembra

BRATISLAVA - Verdikt v daňovej kauze Zoltána Andruskóa, známeho z prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka, by Okresný súd Bratislava V mohol vyniesť koncom septembra.

slovakia

left justify in out

Skonštatovala to na začiatku dnešného pojednávania predsedníčka senátu Zuzana Bartalská. Súd na dnešné pojednávanie predvolal dvoch svedkov, zároveň určil aj termín ďalšieho pojednávania na 29. septembra. Na ňom by sa podľa predsedníčky senátu mal súd oboznámiť so spisovým materiálom, procesné strany by následne mali predniesť záverečné reči a možné je aj vynesenie rozsudku.

 

img

 

Mohlo by vás zaujímať: Rozsudok daňovej kauzy Zoltána Andruskóa bude vynesený až po Novom roku


Zoltán Andruskó a Ján M. čelia obžalobe z trestného činu krátenia dane a poistného vo veľkom rozsahu. Podľa portálu Dlžník.sk má Andruskó daňový nedoplatok presahujúci milión eur. Na pojednávaniach v kauze krátenia dane sa Andruskó nezúčastňuje, pričom dáva súhlas na konanie v neprítomnosti. Ján M. na súd chodí maskovaný kuklou a čiapkou, s médiami nekomunikuje. Z pojednávania je vylúčená verejnosť, pretože to podľa súdu vyžaduje iný dôležitý záujem obžalovaných. Predsedníčka senátu už na začiatku procesu avizovala, že verejný bude až rozsudok.

 

img

 

Prečítajte si: Verejné zasadnutie v kauze vraždy Kuciaka bude na Najvyššom súde SR 15. júna


Zoltána Andruskóa vyšetrovacie orgány označili v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka za sprostredkovateľa medzi objednávateľkou a vykonávateľmi. S prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste, v rámci ktorej mu pôvodne navrhovali trest desať rokov väzenia. S tým však nesúhlasil senát Špecializovaného trestného súdu, ktorý na verejnom zasadnutí v decembri 2019 vyzval procesné strany na dohodu o vyššom treste. Andruskó nakoniec súhlasil s 15-ročným trestom. Vo veci vraždy Kuciaka a jeho snúbenice pred súdom v hlavnom procese vypovedal ako svedok.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies