Veľvyslanectvo Ruska vyzýva USA prestať obmedzovať ruské médiá

NETKY.SK • 18 November 2017, 18:37 • 2 min
Veľvyslanectvo Ruska vyzýva USA prestať obmedzovať ruské médiá

MOSKVA - V súvislosti s registráciou partnera Sputnik zahraničným agentom v USA, v ruskej diplomatickej misii vo Washingtone, vyhlásili, že Spojené Štáty Americké by mali prestať obmedzovať slobodu ruských médií a zdržať sa od zavedenia individuálnych obmedzení proti novinárom z Ruska.

slovakia

left justify in out

Zamestnanci veľvyslanectva Ruska pomenovali tieto akcie tlakovou politikou na ruské médiá. Ako uviedli v ruskej diplomatickej misii, evidentné je, že sa teraz snažia zastrašiť obchodné štruktúry USA, ktoré pracujú s ruskými mediálnymi zdrojmi.

 

Pred niekoľkými dňami ministerstvo spravodlivosti USA pridalo RT America do zoznamu zahraničných agentov podľa zákonu od roku 1938. V tom istom čase viaceré iné zahraničné štátne média (napr. nemecká rozhlasová stanica DEUTSCHE WELLE, britská BBC, francúzsky televízny kanál France24, čínsky CCTV) nie sú registrované v tejto funkcii. Šéfredaktorka RT a Sputnik Margarita Simonjan vyhlásila, že televízny kanál musel vybrať medzi registráciou v tomto formáte alebo trestným prípadom, v súvislosti s čím privítala americkú slobodu prejavu aj všetkých tých, ktorí tomu ešte veria.

 

Na ministerstve zahraničných vecí Ruskej Federácie informovali, že pracujú nad formou a metódou odpovedi Moskvy na túto situáciu. 16. novembra, Ministerstvo spravodlivosti RF oficiálne potvrdilo, že niekoľkým americkým médiám boli odoslané oznámenia o ich možnom uznaní zahraničnými agentami.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies