Veľký štrajk na diaľnici! Vodiči protestovali proti cenám palív

NETKY.SK • 4 Júl 2022, 19:33 • 2 min
Veľký štrajk na diaľnici! Vodiči protestovali proti cenám palív

LONDÝN – Viac než desiatku vodičov zadržala britská polícia po tom, čo pomalou jazdou vo všetkých pruhoch blokovali premávku na viacerých cestách vrátane diaľnic M4 a M5.

slovakia

left justify in out

Zo strany vodičov išlo o formu protestu proti vysokým cenám pohonných hmôt, informuje TASR podľa správy britskej televízie Sky News. Polícia ešte pred protestmi vydala varovanie, že účastníci nesmú ísť po diaľnici pomalšie ako 30 míľ za hodinu (približne 50 kilometrov za hodinu). Niektorí vodiči-demonštranti na diaľnici so svojimi autami však aj zastavovali.

 

      

Za nerešpektovanie nariadenia zadržala polícia priamo na diaľniciach najmenej 12 vodičov, zvyšných členov posádok v prípade diaľnice M4 na pomedzí Anglicka a Walesu odvážali na čerpaciu stanicu Magor, odkiaľ konvoj demonštrantov vyštartoval. Kráľovský automobilový klub (RAC) na svojej webstránke upozornil, že aj keď na britských diaľniciach nie je najnižšia predpísaná rýchlosť, „príliš pomalá jazda by mohla byť považovaná za nebezpečnú a pritiahnuť tak pozornosť polície“.

 

Jedna z demonštrantiek, vodička kamiónu, povedala televízii Sky News, že pre vysoké ceny pohonných hmôt už prišla o dve zamestnania. Prvýkrát dala výpoveď preto, lebo cesta do práce ju spolu s jej partnerom stála 380 libier týždenne. Z druhého zamestnania ju prepustili preto, lebo jej zamestnávateľ si pre vysoké ceny palív nemohol dovoliť prevádzkovať celú flotilu kamiónov. Myslí si, že premiér Boris Johnson by mal v tejto situácii odstúpiť. Cena benzínu v Británii najnovšie presiahla v prepočte 2,20 eura za liter, nafta stojí 2,30 eura.

 

Možno vás zaujme: Nemeckí bankári sa obávajú dôsledkov hroziacej energetickej krízy na ekonomikutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies