Veľká pátracia akcia v Slovenskom raji! Záchranárom sa po siedmich mesiacoch podarilo nájsť telo nezvestného dôchodcu!

NETKY.SK • 28 Marec 2021, 10:08 • 3 min
Veľká pátracia akcia v Slovenskom raji! Záchranárom sa po siedmich mesiacoch podarilo nájsť telo nezvestného dôchodcu!

POPRAD - V sobotu 27. marca sa horským záchranárom podarilo v Slovenskom raji pravdepodobne objaviť pozostatky nezvestného 73-ročného dôchodcu Františka T. Muž sa 30. augusta 2020 nevrátil domov z omše, ktorá sa konala na Kláštorisku v Slovenskom raji.

slovakia

left justify in out

Nájsť sa ho vtedy nepodarilo ani počas intenzívnej dvojtýždňovej pátracej akcie. Po zdokumentovaní miesta nálezu boli pozostatky v sobotu prenesené a odovzdané policajným príslušníkom. Ďalším vyšetrovaním príčiny smrti ako aj potvrdením totožnosti nájdených pozostatkov sa bude zaoberať polícia, informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke.

 

 

Bez mobilu
Ako ďalej záchranári pripomenuli, s mužom sa koncom augusta nebolo možné skontaktovať ani lokalizovať jeho mobilný telefón. Nechal ho v osobnom motorovom vozidle odstavenom na parkovisku Podlesok. Naposledy ho videli ľudia zostupovať po ceste medzi Kláštoriskom a Podleskom popoludní 30. augusta. Rodina požiadala o pomoc HZS v podvečerných hodinách.

 

Prvá pátracia akcia trvala 2 týždne 

"Po mužovi postupne v priebehu dvoch týždňov pátrali intenzívne profesionálni aj dobrovoľní záchranári HZS so služobnými psami. Služobní kynológovia HZS boli nasadzovaní do miest, ktoré sa po vyhodnotení GPS záznamov zdali byť menej prepátrané. Do akcie bola nasadená aj Letka Ministerstva vnútra SR," opísali horskí záchranári.

 

img

 

Okrem nich pátrali po mužovi príslušníci Policajného zboru SR, Hasičského a záchranného zboru, vojaci, rodinní príslušníci aj množstvo dobrovoľníkov. Prehľadávali zostupové trasy z Kláštoriska, rokliny ústiace zo zostupovej trasy ku Prielomu Hornádu, doliny, skalné brehy aj lesné porasty a okolité jaskyne. Napriek tomu sa dôchodcu objaviť nepodarilo.

 

img


v priebehu soboty 27. marca sa to podarilo príslušníkom HZS zo Slovenského raja. Tí sa pohybovali v exponovanom nedostupnom teréne v oblasti medzi Prielomom Hornádu a Kláštoriskom práve za účelom dohľadávania nezvestného.
 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies