Vedci objavili vymierajúci jazyk

NETKY.SK • 6 Október 2010, 11:57 • 2 min
Vedci objavili vymierajúci jazyk

Vedci objavili vymierajúci jazyk - Kultúra Americko-indický tím vedcov zaoberajúci sa vymierajúcimi jazykmi narazil v severovýchodnej Indii na dosiaľ neznámy jazyk, ktorým hovorí komunita približne 800 ľudí. Jazyk s názvom Koro patrí do rovnakej skupiny j

slovakia

left justify in out

img

Americko-indický tím vedcov zaoberajúci sa vymierajúcimi jazykmi narazil v severovýchodnej Indii na dosiaľ neznámy jazyk, ktorým hovorí komunita približne 800 ľudí.
      Jazyk s názvom Koro patrí do rovnakej skupiny jazykov ako tibetčina a barmčina.
      "Našli sme niečo, čo pomaly mizne," uviedol Gregory Anderson zo Swarthmore College v americkom štáte Pensylvánia, ktorý dodal, že väčšina ľudí hovoriacich jazykom Koro sú starší ľudia.
      Na výskum v štáte Arunáčalpradéš, ktorý podporil aj známy časopis National Geographic, museli jazykovedci získať osobitné povolenie od indickej vlády.
      Podľa vedcov špecializujúcich sa na jazyky na pokraji zániku prichádza svet o jeden jazyk každé dva týždne. Mnoho rečí, vrátane novoobjaveného jazyka Koro, nie je pritom zaznamenaných v písomnej podobe.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies