Vážne priznanie Novaka Djokoviča! Robil rozhovor po pozitívnom teste

NETKY.SK • 12 Január 2022, 09:11 • 2 min
Vážne priznanie Novaka Djokoviča! Robil rozhovor po pozitívnom teste

Srbský tenista Novak Djokovič sa priznal, že robil rozhovor s francúzskym novinárom v decembri po pozitívnom teste na koronavírus. Spätne to vyhodnocuje ako chybu v úsudku. Vo svojom stanovisku na Instagrame tiež uviedol, že deň po pozitívnom PCR teste sa zúčastnil na slávnostnom ceremoniáli v Novakovom tenisovom centre v Belehrade. Na akcii pózoval približne s dvadsiatkou detí.

slovakia

left justify in out

„Pozitívny výsledok testu som však obdržal až po tomto podujatí," uviedol Djokovič. Na dohodnutý rozhovor so žurnalistom však už išiel s vedomím, že mal pozitívny výsledok: „O deň neskôr, 18. decembra som bol v mojom tenisovom centre v Belehrade, aby som splnil svoj dlhodobý prísľub a poskytol interview pre L'Equipe. Všetky ostatné naplánované aktivity, okrem interview a fotografovania pre L'Equipe, som zrušil."

 

img

 

Dvadsaťnásobný grandslamový šampión spätne priznal, že urobil chybu: „Cítil som záväzok voči L'Equipe. Sľúbil som im rozhovor, nechcel som sklamať novinára. No držal som odstup a nosil som celý čas rúško, s výnimkou fotografovania, keď som si ho dal dole. Po interview som išiel hneď domov, aby som sa na stanovené obdobie izoloval. Spätne si uvedomujem, že som situáciu zle posúdil. Mal som toto stretnutie preložiť na iný termín."

 

Líder svetového rebríčka sa takisto vyjadril k nezrovnalostiam vo svojom cestovnom vyhlásení pred odletom do Melbourne, kde sa chystá štartovať na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open. Djokovič v dokumentoch uviedol, že 14 dní pred príletom do Austrálie, kam dorazil 6. januára, nikam inam necestoval. Podľa austrálskych médií sa však z Belehradu presunul do Španielska. Srb tvrdí, že chybu pri vypĺňaní tlačiva urobil jeho agent: „Príslušné doklady predkladal môj tím v mojom poverení, ako som to aj povedal imigračným úradníkom pri mojom prílete. Môj agent sa úprimne ospravedlňuje za administratívnu chybu, keď omylom zaškrtol nesprávne okienko vo formulári ohľadom mojej cestovateľskej minulosti pred príchodom do Austrálie. Bola to ľudská chyba a určite nie úmyselná. Žijeme v časoch plných výziev počas globálnej pandémie a niekedy sa takéto chyby stávajú."

 

img

 

Djokovič v pondelok uspel s odvolaním na austrálskom súde a mohol začať s prípravou na Australian Open. O jeho štarte na turnaji však ešte stále nie je definitívne rozhodnuté. Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke má právomoc opäť Djokovičovi zrušiť vízum a zvažuje celú záležitosť. Srb nie je zaočkovaný a na Australian Open sa chystá štartovať na základe výnimky po decembrovom prekonaní COVID-19.

 

Prečítajte si: Djokovič trénoval za zatvorenými dverami, no o jeho štarte na turnaji ešte stále nie je rozhodnuté

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies