Václav Sivák ide opäť do boja o titul! Sliezsko bude v Havířove brániť svoje hradby

NETKY.SK • 8 Marec 2023, 19:00 • 2 min
Václav Sivák ide opäť do boja o titul! Sliezsko bude v Havířove brániť svoje hradby

Sliezsko sa dočkalo. Organizácia Real Fight Aréna premiérovo mieri do Havířova a na turnaji RFA 10 budú miestni hrdinovia čeliť súperom z celého sveta. Celý večer uzavrie šampión do 66 kilogramov Václav Sivák, ktorý nastúpi do svojej prvej obhajoby.

slovakia

left justify in out

Titul pod pravidlami Real Fight získal na RFA 7 v šialenej bitke proti Patrikovi Záděrovi a brúsi si zuby na ďalšieho vyzývateľa.

Okrem Siváka sa diváci môžu tešiť aj na Borisa Glezga, Tobiasza Le alebo úspešnú amatérku, ktorá sa prvýkrát predstaví medzi profesionálmi, Veroniku Zajícovú. Ako aj pri všetkých doterajších galavečeroch, aj na RFA 10 uvidíme zápasy pod pravidlami MMA, Real Fight a Real Boxing.

img

 

Obhajoba kráľa postojových disciplín

Meno Václav Sivák je skutočný pojem nielen na domácej, ale aj svetovej bojovej scéne. Mimoriadne nadaný a technicky zdatný postojár drví jedného súpera za druhým a súperi s ním v zápasoch bojujú prakticky len o prežitie. To bol presne prípad aj oboch jeho oponentov, ktorým čelil v rámci organizácie Real Fight Aréna.

Prvým bol Alexis Laugeois, ktorý ukázal perfektnú odolnosť. Húževnatý Francúz ustál niekoľko veľmi tvrdých a čistých úderov, pričom ani raz sa nenechal počítať. Sivákovi však vôbec nestíhal po rýchlostnej stránke a jasne mu podľahol na body.

Sivákov druhý zápas sa zapísal do dejín RFA tučným písmom. Šlo totiž o prvý a doposiaľ jediný titulový zápas v histórii organizácie. Tomu zodpovedal aj priebeh duelu s Patrikom Záděrom, ktorý postavil divákov zo sedadiel. Sivák bol najbližšie k ukončeniu na začiatku 3. kola, keď Sivák vytiahol pekelný pravý high kick na hlavu. Záděra to len zázrakom prežil do bodov, no historicky prvého šampión Václava Siváka už neohrozil.

img

 

Sliezsko proti zvyšku sveta

Jedným z najrýchlejšie rastúcich gymov v Česku a na Slovensku je Jayman MMA Fighting Systems v Havířove, ktorý vedie suverénne náš najlepší rozhodca Jakub Müller. Aj keď ešte oficiálne nebol oznámený ani jeden z jeho zverencov, túto akciu si na domácej pôde rozhodne nebudú chcieť nechať ujsť.

V Havířove na turnaji RFA 10 sa predstavia aj tváre, ktoré sme už v tejto organizácii mohli vidieť. Svoju poslednú prehru bude chcieť odčiniť talentovaný Tobiasz Le, ktorý v očiach mnohých fanúšikov zobral prvé dve kolá Markovi Bakhitovi, no bodoví rozhodcovia ho videli prehrať. Vyrovnanú bilanciu v rámci RFA má aj Boris Glezgo, ktorý sa opäť pokúsi vrátiť sa na víťaznú vlnu.

Svoju premiéru medzi profesionálkami si odbije aj Veronika Zajícová, ktorá žije v írskom Dubline. Pod vedením svetovo uznávaného trénera Johna Cavanagha robí míľové pokroky a od svojho profi debutu si nesľubuje nič iné než dominantné víťazstvo. Či sa jej to podarí, zistíme už 13.5. na turnaji RFA 10.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies