V úvodnej etape Rallye Dakar Svitko aj Jakeš mimo top 10

NETKY.SK • 7 Január 2019, 21:08 • 2 min
V úvodnej etape Rallye Dakar Svitko aj Jakeš mimo top 10

PISCO - Víťazstvo v kategórii motocyklov si pripísal Španiel Joan Barreda Bort na Honde. Štefan Svitko a Ivan Jakeš obaja jazdiaci obaja na KTM skončili na 16-om, resp. 34-om mieste.

slovakia

left justify in out

Úvodná etapa viedla z Limy do Pisca a pretekári počas nej museli zvládnuť 84 km dlhý meraný úsek.

Už v prvej etape mali závodníci pred sebou ťažký terén.:

 

 

Celkovo prešli 331 km. Barreda Bort ju zvládol za 57:36 minút. Na druhom mieste finišoval s mankom 1:34 minúty Pablo Quintanilla z Čile na Husqvarne, tretí prišiel do cieľa Američan Ricky Brabec (Honda) so stratou 2:52 min. Svitko stratil na víťaza 7:24 min a Jakeš 15:44 min. Obhajca víťazstva Matthias Walkner z Rakúska skončil v úvodnej etape na siedmom mieste s mankom 3:12 minúty.

 

Ivan Jakeš pred samotným štartom Rallye Dakar sezóny 2019

 

 

V utorok je na programe 2. etape z Pisca do mesta San Juan de Marcona. Pretekári počas nej musia zvládnuť dokopy 553 km, z toho je 342 km meraný úsek.

 

Naše druhé želeizko v ohni Štefan Svitko pred technickou kontrolou. Jazdci odolávali extrémnym teplotám počas celého dňa. 

 

"Som v cieli prvej etapy, skončil som 16., celkom slušne. Natrénované mám, ale predsa len tie pieskové pláne a duny musím ešte trošku dotrénovať. Budem mať kedy. Som rád, som zdravý, nespadol som a motorka je v poriadku, takže sa teším na druhý deň," vyjadril sa Svitko na svojom oficiálnom profile na facebooku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies