V Utahu našli predka T-rexa

NETKY.SK • 25 Február 2019, 21:16 • 2 min
V Utahu našli predka T-rexa

Chýbajúci vývojový článok gigantického a obávaného dravca Tyrannosaura rexa v Severnej Amerike našli paleontológovia v horách štátu Utah, napísal server National Geographic.

slovakia

left justify in out

Ide o fosílne nálezy kostí zo zadnej končatiny živočícha, ktorý dostal meno Moros intrepidus (Predzvesť skazy).

 

 

Moros intrepidus pomáha preklenúť medzeru medzi nálezmi pozostatkov stredne veľkého a primitívneho tyranosaura z doby pred 150 miliónmi rokov a obrieho T-rexa pred asi 81 miliónmi rokmi.

 

 

Vážil menej ako 80 kg

 

Moros intrepidus žil pred 96 miliónmi rokmi. Kosti sú tenké a zviera bolo šesť až sedem rokov staré. Ale tieto zvieratá boli aj v dospelosti len tieňom mohutnosti T-rexa. Vážil asi 77 kilogramov, meral necelých 150 centimetrov a vyznačoval sa mrštnosťou.

 

 

"Mohol ľahko dobehnúť korisť a vyhnúť sa konfrontácii so špičkovými predátormi," povedala paleontologička Lindsay Zannová zo Severokarolínskej štátnej univerzity.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies