V týchto okresoch hrozí, že školy zavrú už koncom septembra

NETKY.SK • 31 August 2021, 21:29 • 2 min
V týchto okresoch hrozí, že školy zavrú už koncom septembra

BRATISLAVA - Ministerstvo školstva s epidemiológmi a matematikmi vypočítalo, v ktorých okresoch je vyššia pravdepodobnosť šírenia koronavírusu medzi žiakmi a teda aj riziko dištančného vzdelávania.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z prognózy vývoja epidemiologickej situácie na školách. V okresoch s nízkou zaočkovanosťou, ako je Námestovo, Veľký Krtíš, Poltár, Rimavská Sobota či Gelnica, je vysoký predpoklad, že budú zatvorené jednotlivé triedy a žiaci prejdú na dištančné vzdelávanie. Rezort školstva konkretizoval, že všetko závisí od zaočkovanosti učiteľov, žiakov starších ako 12 rokov a celkovej populácie.

 

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) poznamenal, že zaočkovanosť žiakov vo vekovej kategórií od 12 do 17 rokov sa zvýšila za posledný mesiac z 19 na 22 percent.

 

img

 

V prípade stredných škôl, ktoré patria k rizikovejším okresom ako je Poltár, Rimavská Sobota, Námestovo, Gelnica a Košice-okolie, budú niektoré triedy v závere septembra prechádzať na dištančné vzdelávanie.

 

"Tento dokument je živý dokument a bude sa prispôsobovať každý týždeň na základe vstupných dát, ktoré analytici majú," vysvetlil minister.

 

Rezort školstva rokuje s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nom. OĽANO) a hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom o troch moduloch karantény, a to konkrétne o možnosti skrátenia karantény, využití PCR testov po piatich dňoch a o zavedení individuálnej karantény pri stanovených podmienkach.

 

Prečítajte si tiež: Zaočkovanosť detí je v Bratislave najvyššia. Minister školstva sa chce zamerať na okresy, kde je situácia opačná

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies