V trnavskej nemocnici je zaočkovaných takmer 93 percent lekárov

NETKY.SK • 23 August 2021, 11:48 • 2 min
V trnavskej nemocnici je zaočkovaných takmer 93 percent lekárov

TRNAVA - Trnavská fakultná nemocnica je tak pripravená na možný príchod tretej vlny pandémie.

slovakia

left justify in out

Vo Fakultnej nemocnici (FN) Trnava je zaočkovaných 93 percent lekárov a 82 percent zdravotných sestier. Vďaka tomu je podľa riaditeľa Vladislava Šrojtu zariadenie lepšie pripravené na prípadnú ďalšiu vlnu pandémie COVID-19. Očakáva, že prípadné výpadky zdravotníckeho personálu budú oveľa nižšie ako v dvoch vlnách predtým.

 

Celková zaočkovanosť personálu, ako uvádza web nemocnice, je viac 76 percent. "FN Trnava sa aktívne pripravuje na prípadnú tretiu vlnu. Personál je pravidelne školený v postupoch ošetrovania pacientov s ochorením COVID-19. Covidové oddelenia sme medzitým vymaľovali, vydezinfikovali a pripravili. Najlepšou prípravou však stále zostáva spoločné očkovanie národa," doplnil Šrojta. Na prelome októbra a novembra preto plánujú v nemocnici otvoriť stále vakcinačné centrum.

 

Od marca 2020 do marca 2021 bolo vo FN hospitalizovaných celkovo 1 588 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Pomer hospitalizovaných mužov a žien bol 53,8 percenta ku 46,2 percentám, priemerný vek hospitalizovaných pacientov bol 67,6 roka. Priemerný vek žien predstavoval 69,4 roka, u mužov bol 66,2 roka.

 

Priemerná ošetrovateľská doba hospitalizovaných pacientov bola 12,9 dňa. Od januára podali vo FN takmer 70 000 dávok vakcín od Pfizer/BionTech.

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies