V súťaži najlepší starostovia sveta zahviezdil bratislavský primátor Matúš Vallo!

NETKY.SK • 14 September 2021, 17:22 • 2 min
V súťaži najlepší starostovia sveta zahviezdil bratislavský primátor Matúš Vallo!

LONDÝN - Primátor Bratislavy získal cenu pre starostu budúcnosti (World Mayor Future Award).

slovakia

left justify in out

Medzinárodná organizácia The City Mayors Foundation, ktorá každé dva roky udeľuje cenu pre najlepších starostov sveta, ocenila aj primátora Bratislavy Matúša Valla. Získal cenu pre starostu budúcnosti (World Mayor Future Award). Informovalo o tom oddelenie komunikácie a marketingu Kancelárie primátora hlavného mesta.

 

Plán pre Bratislavu

Členovia poroty ocenili Valla za "projekty (určené) na premenu hlavného mesta Slovenska na zelené mesto ohľaduplné k životnému prostrediu," uviedla organizácia. 

 

"Ešte predtým, ako bol Matúš Vallo v roku 2018 zvolený za primátora Bratislavy, spolu so 76 odborníkmi na urbanizmus a rozvoj začal pracovať na pláne pre Bratislavu. Cieľom Plánu Bratislava, ktorý bol verejnosti predstavený počas volebnej kampane v roku 2018, je poskytnúť vysokokvalitné verejné priestranstvá, udržateľné formy dopravy s dôrazom na verejnú dopravu a cyklistiku, ako aj zabezpečenie cenovo dostupného nájomného bývania," povedal jeden z členov nadácie Tann vom Hove.

 

Zvíťazil starosta Amsterdamu

Matúš Vallo sa dostal aj do užšieho, 32-členného výberu poroty pre udelenie ceny najlepší starosta sveta. V tejto kategórii napokon zabodovali starostovia holandského mesta Rotterdam a francúzskeho mesta Grigny. Primátor Rotterdamu Ahmed Aboutaleb získal ocenenie za svoj záväzok zaobchádzať so všetkými občanmi mesta bez ohľadu na ich pôvod a etnicitu.

 

Starostu Grigny Philippa Ria ocenila organizácia The City Mayors Foundation za jeho "pozitívny a pragmatický" prístup v boji proti chudobe. 

 

Nadácia The City Mayors Foundation bola založená v roku 2003 ako filantropická organizácia na podporu excelentnosti v miestnej samospráve. Ceny pre najlepších starostov sveta udeľujú od roku 2004.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies