V Rumunsku zatvorili pôrodnicu, kde bábätkám zistili baktériu odolnú voči liekom

NETKY.SK • 30 November 2018, 17:51 • 2 min
V Rumunsku zatvorili pôrodnicu, kde bábätkám zistili baktériu odolnú voči liekom

BUKUREŠŤ - Rumunské zdravotnícke úrady dočasne zatvorili pôrodnicu v hlavnom meste Bukurešť po tom, čo 13 bábätkám nedávno narodeným v tomto zariadení diagnostikovali stafylokokovú baktériu odolnú voči liekom.

slovakia

left justify in out

Ministerstvo zdravotníctva v piatok uviedlo, že Pôrodnica Giulešti v rovnomennej bukureštskej štvrti prestane od tohto dňa dočasne prijímať nových pacientov, keďže novorodencom tam nedávno zistili baktériu zlatý stafylokok (staphylococcus aureus) odolnú voči antibiotikám.

 

Ministerstvo dodalo, že po prepustení pacientov budú oddelenia zatvorené kvôli čisteniu a dezinfekcii. Nemocnica oznámila, že zrušila desiatky cisárskych rezov naplánovaných na budúci týždeň. Riaditeľstvo pre verejné zdravie doplnilo, že 11 zamestnancov pôrodnice bolo označených za nositeľov baktérie a dočasne ich premiestnili do iných nemocníc na liečbu.

 

img

 

Baktérie často prežívajú na koži bez vyvolania príznakov ochorenia. Môžu sa stať nebezpečnými, ak sa dostanú do krvného obehu, následne môžu zničiť srdcové chlopne alebo zapríčiniť ďalšie poškodenie zdravia, napísala tlačová agentúra AP.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies