Titulná skladba k seriálu RTVS Priznanie od Peter Bič Project má nový videoklip

NETKY.SK • 24 Január 2022, 15:29 • 2 min
Titulná skladba k seriálu RTVS Priznanie od Peter Bič Project má nový videoklip

Seriál Priznanie patrí medzi najsledovanejšie programy RTVS, každú nedeľu večer si ho na Jednotke nenechajú ujsť státisíce divákov. Ústrednou piesňou seriálu je skladba Priznanie II. z dielne kapely Peter Bič Project, ktorú nájdu fanúšikovia v dvoch verziách na ich albume Hlava. Fanúšikovia seriálu i kapely si teraz môžu pieseň vychutnať aj v obrazovej podobe.

slovakia

left justify in out

Nakrúcanie nového videoklipu sa uskutočnilo koncom roka 2021. Okrem špeciálne pripravených záberov kapely obsahuje aj scény zo seriálu.

 

„Nakrúcalo sa mi veľmi príjemne, pretože sme točili v Košiciach, v Slovenskom rozhlase. Réžiu mal na starosti Ľubo Marko, známy človek, ktorý je podpísaný aj pod úspešným filmom Loli paradička. Bolo to veľmi príjemné,“ hovorí o atmosfére pri nakrúcaní Peter Bič. Klip popretkávaný zábermi zo seriálu Priznanie bol nakrútený v kabaretnej atmosfére. S nápadom prišli samotní interpreti.

 

„Bol to náš návrh. Chceli sme, aby to bolo v takej inej atmosfére, pretože aj samotná pieseň má úplne inú atmosféru, ako ostatné na našom albume Hlava,“ povedal Peter Bič.

 

img

 

„S Petrom Bičom spolupracuje košické štúdio RTVS dlhodobo. Je pravidelným členom poroty autorskej súťaže Košický zlatý poklad a v uplynulých rokoch moderoval aj hudobný cyklus Tri pódiá. Rýchlo sme preto našli spoločnú reč aj pri nahrávaní podkladov videoklipu k piesni zo seriálu Priznanie. Sme radi, že sme aj takouto cestou mohli prispieť k štartu tohto divácky úspešného seriálu,“ povedal riaditeľ Štúdia RTVS Košice Jozef Puchala.

 

img

 

Aj keď klip nakrúcali podľa slov hlavných aktérov v príjemnej atmosfére, samotný hudobník Peter Bič však herecké ambície nemá.

 

„V našom prípade veľmi nejde o herectvo, tam v podstate len spievame. V klipe ale „účinkujú“ iní skvelí a kvalitní herci, keďže tam máme zábery zo seriálu Priznanie. Takže ja takéto ambície nemám, myslím, že skvelých hercov máme na Slovensku dosť,“ odpovedal na otázku, či by si nechcel v nejakom seriáli zahrať Peter Bič.

 

Videoklip si môžete pozrieť tu:

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Felecia sefredaktorka
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies