V rieke Seina spozorovali chránený druh veľryby

NETKY.SK • 4 August 2022, 14:11 • 2 min
V rieke Seina spozorovali chránený druh veľryby

PARÍŽ – V rieke Seina na severe Francúzska spozorovali bieluhu, chránený druh veľryby, ktorá sa zvyčajne objavuje v studených arktických vodách. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov.

slovakia

left justify in out

Úrady v departemente Eure v regióne Normandia v stredu večer oznámili, že podľa fotografií išlo zrejme o veľrybu, ktorá sa oddelila od svojej skupiny. Nespresnili však, kde konkrétne ju na toku Sieny zbadali, ani aká je jej veľkosť. AFP uvádza, že dospelá bieluha môže dosiahnuť dĺžku až štyri metre.

 


Bieluhy na jeseň migrujú za potravou z arktických morí, kde sa začína formovať ľad, zriedkakedy sa však dostanú takto ďaleko na juh. Zástupcovia departmentu Eure však uviedli, že osamelé jedince týchto morských cicavcov sa niekedy dostanú aj južnejšie, než je zvyčajné a sú schopné dočasne prežiť aj v sladkovodných tokoch.

 

Regionálne orgány informovali, že momentálne skúmajú zdravotný stav tejto veľryby, aby mohli stanoviť čo najlepšie opatrenia na zaistenie toho, že prežije. Obyvateľov oblasti zároveň vyzvali, aby si zachovali potrebný odstup a zviera nevystrašili.

 

 

V máji našli v rieke Seina – medzi prístavom Le Havre a mestom Rouen – uhynutú kosatku, pripomína AFP. Tento dravý morský cicavec uviazol v Seine pretekajúcej cez Paríž do Lamanšského prielivu a nedokázal nájsť cestu späť do oceánu, a to napriek pokusom nasmerovať ho tam.

 

Možno vás zaujme: Úlomky vesmírneho telesa objavili v Austrálii. Pochádzajú z rakety SpaceX!twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies