V rámci akcie „Daniari“ polícia zdržala a obvinila 14 osôb. Na vratkách DPH mali pripraviť štát o milióny eur

NETKY.SK • 2 Júl 2021, 14:00 • 2 min
V rámci akcie „Daniari“ polícia zdržala a obvinila 14 osôb. Na vratkách DPH mali pripraviť štát o milióny eur

BRATISLAVA – Národná kriminálna agentúra (NAKA) počas posledných troch dní v rámci akcie s názvom „Daniari“ zdržala a obvinila 14 osôb z daňovej trestnej činnosti a zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Ide o bývalých čelných predstaviteľov Finančnej správy SR a zamestnancov daňového úradu na rôznych stupňov riadenia. 

 

Miliónové vratky DPH

Tí mali zneužívať svoje právomoci a prijímať úplatky za zabezpečenie vyplatenia nadmerného odpočtu dane z pridanej hodnoty (DPH).


Doteraz zadokumentovaný rozsah neoprávnene vyplatených nadmerných odpočtov v prospech tejto zločineckej skupiny presahuje sumu 18 miliónov eur. Pri akcii zasahovalo viac ako 50 príslušníkov NAKA.

Členovia zločineckej skupiny mali vzájomne a koordinovaným konaním zabezpečiť, že si konkrétne spriaznené daňové subjekty neoprávnene uplatnili nárok na vrátanie DPH.

 

 

Prečítajte si tiež: Prípad daňových podvodov za štyri milióny eur už rieši NAKA

 

Obvinení koordinovali daňové kontroly

Následne mali zabezpečiť priebeh daňovej kontroly alebo miestneho zisťovania tak, aby napriek neoprávnenosti žiadaných nadmerných odpočtov došlo k ich vyplateniu. Jednotlivým členom zločineckej skupiny a zamestnancom daňového úradu mali za to poskytovať úplatky.

Vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie viacerých osôb. Počet obvinených ani výška zistenej škody s najväčšou pravdepodobnosťou nie je konečná. Vyšetrovatelia podľa hovorcu naďalej pokračujú v objasňovaní tejto rozsiahlej trestnej činnosti.
 

Mohlo by vás zaujímať: Imreczemu pribudlo ďalšie obvinenie, mal uplácať exšéfov NAKAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies