V prevádzke je 35 slovenských lyžiarskych stredísk, od soboty ich bude vyše 50

NETKY.SK • 22 December 2017, 10:34 • 2 min
V prevádzke je 35 slovenských lyžiarskych stredísk, od soboty ich bude vyše 50

BRATISLAVA - Od piatka je v prevádzke 35 lyžiarskych stredísk, od soboty 23. decembra ich bude minimálne 50. Sezónu otvorili napríklad v Ski Bachledovej, na Malinôm Brde, v Levočskej doline alebo v Polomke.

slovakia

left justify in out

Milovníkom zimných športov práve otvorili svoje brány aj lokality Paseky vo Vrátnej a Nová hoľa na Donovaloch. V sobotu na prvý deň lyžovačky pozývajú v Skicentre Strachan, v Monkovej doline, vo Vyšných Ružbachoch alebo v Selciach-Čachove.

Vďaka mrazivým teplotám sa dá technicky zasnežovať a v strediskách sa tak zvýšil počet upravených zjazdoviek a aj výška snehu o 10 až 20 centimetrov. Na zjazdovkách dosahuje výška snehovej vrstvy zväčša 25 až 60 centimetrov.

 

Na Štedrý deň bude niekde prevádzka obmedzená do 13:00, a to napríklad v strediskách Litmanová, Janovky-Zuberec, Jasenská dolina a Kokava. Inde zas bude 24. decembra zatvorené, medzi iným v Oravskej Lesnej, Makove či na Čertovici. Informovala o tom Ľubica Styková zo spoločnosti Sitour.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Filin
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies