V Prešovskom kraji trvá 1. kalamitný stupeň, všetky cesty sú však zjazdné

NETKY.SK • 9 December 2013, 10:01 • 2 min
V Prešovskom kraji trvá 1. kalamitný stupeň, všetky cesty sú však zjazdné

PREŠOV – Na území Prešovského kraja stále platí 1. kalamitný stupeň na cestách.

slovakia

left justify in out

Dispečer Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja Jaroslav Štofko informoval, že dnes ráno snežilo na území okresov Prešov, Svidník, Humenné a Bardejov, dážď hlásili v okrese Poprad a Stará Ľubovňa. Na území kraja je slabý vietor, silnejší môže fúkať v okolí Popradu. 

"Cesty 1. triedy sú všetky zjazdné, kašovitá vrstva snehu do dvoch centimetrov je miestami v okresoch Svidník, Humenné, Poprad, Stará Ľubovňa a do piatich centimetrov v okolí Bardejova," uviedol Štofko. Zjazdné sú aj cesty 2. a 3. triedy, väčšinou je na nich utlačená, prípadne kašovitá vrstva snehu do piatich centimetrov. Na cestách 3. triedy v okresoch Poprad a Medzilaborce je však do päť centimetrov čerstvého snehu a v okrese Svidník až do desať centimetrov čerstvého snehu.

Zjazdné sú podľa Štofka aj horské priechody na území kraja, na cestách však treba rátať s utlačenou, prípadne kašovitou vrstvou snehu od jedného do piatich centimetrov. "Horský priechod Herľanské sedlo je v zimnom období neudržiavaný a cesta medzi Štrbou a Šuňavou uzavretá pre záveje," dodal Štofko. V noci nadnes cestári posypali inertným materiálom viac ako 1600 kilometrov ciest a chemicky upravili takmer 3000 kilometrov ciest v rámci celého kraja. Okrem toho prepluhovali viac ako 5300 kilometrov ciest v okresoch Humenné, Poprad, Stará Ľubovňa, Bardejov, Prešov a Svidník. 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies