V Partizánskom vybudujú z plánu obnovy cyklochodník z Luhov do centra

NETKY.SK • 3 Jún 2023, 11:00 • 2 min
V Partizánskom vybudujú z plánu obnovy cyklochodník z Luhov do centra

PARTIZÁNSKE - Mesto Partizánske z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR vybuduje cyklistický chodník. Prepojiť by mal sídlisko Luhy s centrom mesta.

slovakia

left justify in out

Mesto Partizánske z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR vybuduje cyklistický chodník, ktorý prepojí sídlisko Luhy a centrum. Financie využije i na prefinancovanie už vybudovaného cyklistického chodníka na Námestí SNP. Informoval o tom primátor Jozef Božik.

 

img

mestská časť Luhy v meste Partizánske

 

Mesto uspelo so žiadosťou o financie v rámci výzvy zameranej na budovanie cyklistickej infraštruktúry, z Plánu obnovy a odolnosti SR dostane 1.627.154 eur. Z časti zdrojov nanovo vybuduje prvý mestský cyklochodník. "Táto trasa spojí sídlisko Luhy s centrom mesta a umožní tak obyvateľom týchto mestských častí prístup k všetkým hlavným inštitúciám, autobusovej a vlakovej stanici, ako aj nákupným centrám a aktivitám na námestí," uviedol Božik. Dôležitým cieľom trasy sú podľa neho zamestnávatelia nielen v týchto organizáciách, ale aj v hnedom priemyselnom parku a tiež školy, ktoré sa nachádzajú v ich blízkosti. "Obyvatelia z mestskej časti Šípok sa na trasu môžu pripojiť po prechode cez rieku Nitra," doplnil.

 

Samospráva zo zdrojov plánu obnovy prefinancuje i cyklistický chodník v dĺžke necelých 500 metrov, ktorý realizovala v minulom roku na Námestí SNP a bol súčasťou prvej etapy projektu obnovy Námestia SNP a Parku J. A. Baťu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies