V noci volali Trnavčanom falošní policajti a lekár, vyľakaná starenka nespanikárila a konala

NETKY.SK • 31 Marec 2022, 15:53 • 2 min
V noci volali Trnavčanom falošní policajti a lekár, vyľakaná starenka nespanikárila a konala

TRNAVA – Trnavská polícia prijala v noci na štvrtok na linke 158 hovory od piatich Trnavčanov, ktorým volali falošní policajti. Upozorňovali ich na to, že ich ide niekto vykradnúť, a zisťovali, či majú doma peniaze. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

slovakia

left justify in out

Muži sa v telefóne predstavili ako nadpráporčík Pavelka a policajt Kolár a Trnavčanom dávali inštrukcie, ako sa majú správať v ochrane pred zlodejmi, že majú zhasnúť svetlo a že si majú dať pozor, lebo hovory majú byť odpočúvané. „Prvý telefonát sme prijali o 22.33 h od staršej pani, ktorú takýto telefonát veľmi vyľakal. Policajti preto fyzicky okolie jej domu preverili. Chválime ľudí, že aj napriek situácii nespanikárili a podvodníkom nenaleteli,“ uviedla hovorkyňa.

 

img

 

Ako doplnila, pred polnocou prijal z utajeného čísla hovor aj ďalší Trnavčan. „Muž, ktorý mu volal, sa ozval ako doktor Novák, hovoril, že jeho syn mal nehodu. Mužovi sa to nezdalo a podvodníkovi povedal, že mu neverí. Ten sa mu mal v telefóne začať vyhrážať, že ho zabije,“ opísala Linkešová. Polícia všetky nahlásené hovory prijala a prípady si prevzali policajní kriminalisti z Trnavy.

 

„Na stotožnení osôb pracujeme. Nie je vylúčené, že podvodníci cez noc kontaktovali aj ďalších obyvateľov Trnavy, a je pravdepodobné, že sa podobným spôsobom budú snažiť zmanipulovať aj ďalšie osoby. Upozorňujeme preto najmä starších ľudí, aby cudzie telefónne čísla, ktoré nemajú uložené v kontaktoch, nedvíhali, a pokiaľ hovor prijmú, aby pri podozrení na podvodníkov, hovor čo najskôr ukončili a neposkytovali bližšie informácie o rodine, peniazoch ani ďalšie citlivé údaje, ktoré by podvodníci mohli využiť v rozhovore v prospech seba,“ upozornila hovorkyňa.

 

 

Možno vás zaujme: Posilnenie východného krídla NATO je len začiatok našej obranytwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies