V New Yorku zaznamenali najmenší počet vrážd za takmer 70 rokov

NETKY.SK • 3 Január 2019, 21:45 • 2 min
V New Yorku zaznamenali najmenší počet vrážd za takmer 70 rokov

NEW YORK - Najnižší počet vrážd v New Yorku za posledných 70 rokov zaznamenali v roku 2018. Vyplýva to z údajov, ktoré vo štvrtok zverejnilo miestne policajné oddelenie. Informovala o tom agentúra AFP.

slovakia

left justify in out

V najväčšom americkom meste zaznamenali v roku 2018 celkovo 289 vrážd, čo predstavuje oproti predchádzajúcemu roku pokles o jedno percento.

 

Podľa miestnej polície ide o najmenšie číslo vrážd od 50. rokov. Pre porovnanie, v roku 1990 sa v meste podľa dostupných údajov odohralo až 2245 vrážd.

 

Starosta New Yorku Bill de Blasio v tomto kontexte pochválil prácu miestnej polície a dodal, že k danému pozitívnemu trendu prispela aj nová stratégia susedského policajného dohľadu, prijatá v roku 2015. Jej základom je budovanie vzťahov medzi políciou a miestnymi komunitami, s cieľom identifikovať ich potreby.

 

Zatiaľ čo vrážd, ako aj ozbrojených prepadov bolo v New Yorku menej, výrazný nárast, až 22,4 percenta, bol zaznamenaný v počte znásilnení. Podľa de Blasia je však za štatistickým nárastom prípadov znásilnenia v prvom rade rastúce percento oznámených útokov v pomere k tým, o ktorých obete mlčali.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies