V Mníchove otvorili 185. ročník pivných slávností Oktoberfest

NETKY.SK • 22 September 2018, 13:55 • 2 min
V Mníchove otvorili 185. ročník pivných slávností Oktoberfest

Mníchov - V poradí 185. ročník pivných slávností Oktoberfest otvoril v sobotu na poludnie v bavorskom Mníchove jeho starosta Dieter Reiter.

slovakia

left justify in out

Prvý sud piva narazil dvoma údermi dreveného kladiva a tradičným zvolaním "Ozapft is!" - "Je narazené!". 

Prvý litrový krčah - známy ako Mass -, v akých sa pivo na Oktoberfeste podáva, dostal v súlade s tradíciou bavorský ministerský predseda Markus Söder. Ako pritom nezabudol zdôrazniť, "Oktoberfest je vari tou najveľkolepejšou a najlepšou vizitkou Bavorska vo svete".

Na najväčších slávnostiach svojho druhu na svete očakávajú do ich ukončenia - čo bude tento rok 7. októbra - približne šesť miliónov návštevníkov.

Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch, aj teraz sú na mieste konania Oktoberfestu z bezpečnostných dôvodov zakázané batohy a iné väčšie tašky.

Ceny zlatého moku išli aj tento rok hore - bežný návštevník zaplatí za litrový krígeľ špeciálneho piva vareného pre toto podujatie cenu do 11,50 eura, teda o 55 centov viac než vlani.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Gabriela halmova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies