V mestách Španielska sa protestovalo proti prísnemu bezpečnostnému zákonu

NETKY.SK • 20 December 2014, 19:17 • 2 min
V mestách Španielska sa protestovalo proti prísnemu bezpečnostnému zákonu

MADRID - Tisícky ľudí protestovali dnes v španielskych mestách proti novému zákonu, ktorý uvaľuje vysoké pokuty za delikty, ako je pálenie štátnej zástavy či demonštrovanie pred parlamentnými budovami a strategickými objektmi. Informovala o tom agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Sporný zákon o verejnej bezpečnosti, ktorý parlament schválil minulý týždeň, je predmetom ostrej kritiky opozičných strán, ako aj ľudskoprávnych skupín. Tie ho označujú za pokus konzervatívnej vlády umlčať takýmto spôsobom protesty ľudí proti spôsobu, akým Madrid rieši finančnú krízu krajiny.
      

Najväčšie zhromaždenia sa uskutočnili v mestách ako Barcelona, Madrid či Bilbao, zatiaľ čo menšie manifesty boli zorganizované v Almerii, Granade a Valencii. Niektorí demonštranti mali prelepené ústa páskou a niesli transparenty označujúce nové opatrenia za "umlčiavajúci zákon".
      

Predmetná legislatíva umožňuje vymerať jednotlivcom pokutu do 30.000 eur za rozširovanie fotografií policajtov a pálenie štátnej zástavy, do 600.000 eur za účasť na demonštráciách pred parlamentom a strategickými objektmi a do 600 eur za slovné napadnutie policajta. Protesty sa skončili pokojne.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies